what_is_insulating_polymer

عایق رطوبتی پلیمری چیست؟

در این مقاله نسبتا کوتاه سعی شده است گذری بر چرایی بوجود آمدن عایق های رطوبتی پلیمری داشته باشیم و سپس به مشکلات عایق های سنتی پرداخته شده است و در نهایت به ویژگیهای عایق های مدرن پرداخته شده است. ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

تاریخچه استفاده از عایق

تاریخ استفاده از عایق به طور کلی بر میگردد به وقتی که انسان نیاز دید تا سرپناهی برای خود داشته باشد. یکی از مکان هایی که انسان های اولیه برای درمان ماندن از گرما، سرما، باران و برف در آن زمان استفاده میکردند و عایق مناسبی برای این موارد به شمار میرفت غار بود!

 

از آنجایی که غارها قابلیت شخصی سازی نداشتند و انسان نمیتوانست به سلیقه خود آن را درست کتد انسان ها رو به ساختن سرپناهی با توجه به سلیقه و نیازهای خود پرداختند که مانند غار مسقف باشد و در ضمن در مقابل موارد ذکر شده مانند باران و برف ایمن باشد.

 

به همین سبب از منابع موجود در طبیعت کمک گرفته و خانه هایی با برگ و چوب ساختند. که به نوعی اولین عایق ها به شمار میرفتند. در مرحله بعد با استفاده از کاهگل برای عایق بندی منازل خود استفاده کردند که در آن زمان انقلابی در عرصه عایق کاری منازل به شمار میرفت و سالیانی دراز مورد استفاده قرار میگرفت.

 

HPuWDnWIDq

 

سپس با پیشرفت هایی که در سده های اخیر به وجود آمد استفاده از قیر و بعد از آن قیرگونی و ایزوگام متداول گردید که البته کماکان ایزوگام و قیرگونی مورد استفاده قرار میگیرد. اما به سبب مشکلاتی که عایق های ایزوگام دارند که در این مقاله زیر میتوانید آن را مطالعه نمایید، مهندسین به تکنولوژی عایق های رطوبتی پلیمری روی آوردند.

با توجه به معایبی که عایق های سنتی داشت و در بالا ذکر شد، مهندسین با توجه به نیاز بوجود آمده بر آن شدند که عایقی درست کنند که در عین سبک بودن، مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالاتری داشته باشد.

 

ویژگی های عایق رطوبتی پلیمری

  • تحمل انقباض و انبساط سازه
  • اجرای سرد و بی خطر
  • عدم آتش سوزی آن به جهت پایه آب بودن
  • وزن سبک و لایه نازک (اصلاح گروه)
  • عدم نیاز به توری یا مش جهت چسباندن کاشیو سرامیک
  • تحمل بسیار بالای فشارآب در مخازن و استخر ها
  • رفع پوسیدگی ورق های اورگانیزه و عدم نیاز به تعویض ورق
غلظت عایق رطوبتی پلیمری ویستا
غلظت عایق رطوبتی پلیمری ویستا

 

تست آب واقعی عایق رطوبتی ویستا در ظرف لابراتوآر
تست آب واقعی عایق رطوبتی ویستا در ظرف لابراتوآر

نیاز امروز صنایع ساختمانی

در صنعت روز ساختمان سازی کاملا نیاز به ویژگی های بالا احساس میشود. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، عایق های رطوبتی پلیمری مدرن، مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و قلیایی دارند و به همین دلیل از جمیع جهات به عنوان بهترین عایق حال حاضر در جهان به حساب می‌آید.

اینجا کلیک کنید تا انواع عایق های رطوبتی را ببینید

برچسب ها: بدون برچسب

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *