رنگ نما ساختمان

رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق

معرفي و كاربرد رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق:

رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق ، براي رنگ آميزي سريع، زيبا و با دوام سطوح داخل و خارج ساختمان (گچ، سيمان، آجر، آردواز، ايرانيتهاي سيماني، چوبي و …) استفاده مي گردد. در رنگهای نمای ساختمان، رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق با كيفيت برتر داراي مقاومت بسيار خوبي در برابر سايش و شستشو بوده و پايداري مطلوبي در برابر نور خورشيد، نفوذ آب و مواد قليايي دارد، لذا جهت محيطهاي بيرون ساختمان، خصوصا نماي ساختمان پيشنهاد مي شود. سرعت خشك شدن بالا، سهولت اجرا و سازگاري با محيط زيست از ديگر مزاياي اين رنگ ميباشد. ALCO – 3105 يك فيلم زيبا و براق بر روي سطح مورد نظر ايجاد مينمايد.

 

تماستماس سریع و مشاوره رایگان

 

ویژگی های رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق:

1. 100% قابل شستشو.
2. سرعت خشک شدن بالای .
3. سهولت اجراء و قابل رقیق شدن با آب.
4. مقاومت فوق العاده رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق در برابر سايش
5. مقاومت بالای رنگ اکریلیک براق در برابر اشعه خورشيد و نور ماوراء بنفش
6. قدرت پوشانندگي بسیار عالی.
7. بدون بوی نامطبوع.


مشخصات فني (فام سفيد) در شرايط 25 درجه سانتي گراد:
پوشش (تئوري): 8 متر مربع بر ليتر


زمان خشك شدن عمقي: حداكثر 3 ساعت
براقيت (تحت زاويه 60 درجه): حداقل 60
روشهاي اعمال: قلم مو، غلتك و اسپري.

 

 

طریقه مصرف یا استعمال رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق:

1. سطح مورد نظر را با آب شستشو داده تا گرد و خاك از سطح زدوده شود (در صورتيكه سطح شوره زده باشد بايد حتما با استفاده از برس تميز گردد) همچنين سطح مورد نظر قبل از رنگ آمیزی می بایستی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و چربی و حتی رنگهای قدیمی بوده تا زمانیکه سطح قابل اعتماد حاصل شود. برای سطوح سیمانی از روش واترجت برای تمیز کردن سطح می توانید استفاده نمائيد و قبل از رنگ زدن، از خشک شدن کلی سطح مطمئن شوید.

 

یک محصول دیگر از نمای ساختمان:

رنگ نمای ساختمان اکریلیک مات


2. استفاده از پرایمر مخصوص رنگ نما، پیش از رنگ زدن پیشنهاد می شود. این پرایمر با نفوذ در ترک های سطحی و پر کردن سطوح متخلخل و با قدرت جذب زیاد، علاوه بر ایجاد چسبندگی بسیار عالی برای اعمال رنگ نهائی، پوشش و نیز پایداری رنگ را افزایش میدهد. این پرایمر جهت سطوح جاذب همانند سطوح گچ، سيمان، آجر، آردواز و ايرانيت هاي سيماني پیشنهاد میگردد.


3. رنگ اكريليك براق ویستا را با مقدار مناسب آب مخلوط نموده و بر روی سطح اعمال نمائید. میزان اختلاط آب به رنگ بستگی به درجه حرارت محیط، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد، ولی در شرایط نرمال رنگ آمیزی، میزان اختلاط آب به رنگ بر حسب درصد وزنی، با قلم مو 40%، با غلتک 30% و با پیستوله 60% میباشد.

 

4. دماي مناسب جهت اجراي رنگ بين 10 تا 35 درجه سانتيگراد و فاصله زماني بين اعمال لايه ها سه ساعت ميباشد.


5. جهت افزایش طول عمر و دوام بیشتر رنگ نما و نیز ایجاد سطحی با براقیت یا ماتی بالا و جلوه ای زیباتر، اعمال یک لایه از لاک واتر بیس آکریلیک (ALCO-3112,3113,3114) بر روی رنگ نما پیشنهاد میگردد. استفاده از این لاکها، بنا به میزان براقیت مورد نیاز تعریف میشود.

 

 

توصیه:
1. قبل از استفاده رنگ اکریلیک براق، محتوي ظرف را خوب بهم بزنيد.
2. جهت اعمال، پیشنهاد میگردد از روش اسپري استفاده شود.
3. استفاده از سيلر مخصوص رنگ نما قبل از اعمال رنگ پیشنهاد می شود.

 

 

نحوه شستشوی وسایل:
مواد ريخته شده بر روي زمين را با آب گرم و صابون فورا تميز نمائيد. همچنين پس از اتمام كار دستها و ابزارآلات رنگ آميزي را با آب گرم و صابون بشوئيد. جهت جلوگيري از زنگ زدگي ابزار و تجهيزات رنگ آميزي، آنها را  با وايت اسپريت شستشو داده و فورا خشك نمائيد.

 

 

نکات ایمنی و شرایط نگهداری رنگ نمای ساختمان اکریلیک براق:
محتویات ظرف را در محیط خشک، خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری نمائید. بعد از مصرف، درب ظرف را محکم ببندید. از یخ زدگی رنگ جلوگیری شود. توصیه می شود این محصول را حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ تولید مصرف نمائید.

 

سنباده کردن رنگهای قدیمی روغنی باعث ایجاد گرد و خاک و بخار سرب میشود که این بخار باعث آسیب رساندن به مغز و دیگر بافتهای بدن به خصوص برای کودکان و زنان باردار میشود. برای کنترل کردن خطرات تماس با سرب و دیگر مواد خطرناک باید از تجهیزات محافظ مناسب مانند ماسکهای تنفسی (مصوبه NIOSH) و لوازم مناسب استفاده گردد و پس از اتمام کار محیط را کاملا تمیز نموده.

تماستماس سریع جهت مشاوره رایگان