عایق های رطوبتی پلیمری

عایق رطوبتی مخصوص ساندویچ پانل

ساندویچ پنل جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی می‌باشد که به نسبت آن‌ها دارای مزایای بسیاری می‌باشد. علاوه بر یکپارچگی می‌توان کاهش هزینه ساخت و ساز، مصرف انرژی و زمان تحویل و نصب ساندویچ پنل را به آن اضافه کنیم. ساندویچ پنل ها از چند لایه متصل به هم تشکیل شده‌اند که با توجه به کاربرد آن‌ها به صورت دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لایه‌های بیرونی ساندویچ پنل که دچار آسیب دیدگی‌اند، لایه‌های در معرض مستقیم رطوبت، درز‌ها، اتصالات و اورلب‌های درون این سازه‌ها، پس از مدتی دچار آب گرفتگی می‌شود، عایق رطوبتی مخصوص ساندویچ پنل ویستا کالر با فرمولاسیون ویژه مناسب‌ترین محصول جهت آب بند نمودن و افزایش طول عمر ساندویچ پنل های سقفی و دیواری می‌باشد.

 

ویژگی های فنی

  • عایق رطوبتی مخصوص ساندویچ پنل به دلیل ترکیبات ویژه درون خود به سطوح چسبیده و مانع نفوذ آب به درون سازه می‌شود. این عایق رطوبتی در تابستان به دلیل منعکس کردن نور خورشید از بالا رفتن دمای سازه جلوگیری می‌کند و در زمستان مانع نفوذ سرما به داخل سازه و مانع خروج گرمای ساختمان به بیرون می‌گردد.
  • عایق ساندویچ پنل ویستا کاملاً آب گریز و قابل شستشو می‌باشد و بسیار مناسب برای شرایط جوی آب و هوای شهر‌های مرطوب ایران می‌باشد.
  • سبکی وزن این سازه علاوه بر اینکه وزن سازه را افزایش نمی‌دهد سبب می‌شود قدرت تنش های سازه نیز افزایش یابد.
  • این محصول در زمان باران نیز همانند عایق صوتی عمل کرده و صدای ناشی از برخورد قطرات باران با لایه بیرونی ساندویچ پنل را می‌گیرد. این محصول در رال رنگی متنوع ویستا قابل ارائه می‌باشد.
  • این عایق در بسته بندی های ۱۰ و ۲۵ کیلویی به همراه ضمانت ارائه می‌گردد.

 

محصول مرتبط  :

عايق پليمری سفید

 

نکات ضروری در خصوص عایق بندی ساندویچ پانل :

  • استفاده از قیرگونی و ایزوگام جهت آب بند نمودن ساندویچ پنل به دلیل وجود مواد نفتی درونشان باعث خورندگی سطح می‌شوند.
  • برای آب بند نمودن سطوح بیرونی و داخلی ساندویچ پنل از سیمان، گچ، بتن و مصالح سنتی استفاده نشود زیرا پس از خشک شدن مصالح از ورق جدا شده و مجدداً سبب نفوذ رطوبت به داخل می‌گردد.

نحوه اجرا :

پس از پاکسازی، زیر‌سازی و ترمیم نقاط سست روی سطح از جمله اورلب‌ها، درز‌ها و... عایق رطوبتی مخصوص ساندویچ پنل (به همراه الیاف فایبر گلاس یا بدون استفاده از الیاف) در دو مرحله اجرا می‌نماییم.

با توجه به افزایش روز افزون قیمت آهن بسیاری از افراد از تعویض ورق های گالوانیزه، ساندویچ پانل و شیروانی پرهیز می‌کنند. عایق مخصوص ساندویچ پانل متشکل از ترکیبات پلیمری با قیمت بسیار مناسب و به صرفه، علاوه بر عایق بندی، سطح را در برابر رطوبت نفوذناپذیر می‌کند و از آسیب‌های شیمیایی، پوسیدگی و زنگ‌زدگی جلوگیری می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص ساندویچ پانل مطالعه مقاله زیر به شما پیشنهاد می شود.

مقاله پیشنهادی:

عایق ساندویچ پانل

 

اجرای 12 هزار متر مربع عایق رطوبتی ساندویچ پانل برای پروژه شرکت نفت لاوان

 

 

 

اجرای 27 هزار متر مربع عایق رطوبتی ساندویچ پانل برای پروژه شرکت کشتیرانی جنوب خط ایران

 

 

تماستماس سریع جهت مشاوره رایگان