عایق رطوبتی
ثبت نام

روش صحیح اجرای عایق پلیمری ورطوبتی در سطوح فلزی

روش صحیح اجرای عایق پلیمری ورطوبتی در سطوح فلزی

 

شرکت ویستا کالر برترین تولید کننده ومجری انواع عایق های رطوبتی پلیمری درکشور می باشد که با به کارگیری فناوری نانو توانسته است , گام بزرگی در مقاوم سازی عایق های رطوبتی در صنعت ساختمان داشته باشد وهمچنین با استفاده از بهترین فرمولاسیون و تکنولوژی روز دنیا ،موفق به تولید عایق رطوبتی پلیمری نانو شده است که جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های سنتی وایزوگام می باشد.

اجرای صحیح عایق پلیمری رطوبتی مستلزم گذراندن چندین مرحله است تا به نتیجه مطلوب وعمر چند دهه این نوع عایق رطوبتی منجر می گردد.

اولین مرحله انتخاب و شناسایی مواد است : همواره در صنعت از عایق رطوبتی پلیمری به عنوان محصولاتی با مقاومت شیمیایی ،میکانیکی ،استحکام بالا و فاقد جذب سطحی یاد می شود . پس از بررسی بصری پروژه مورد نظر وشرایط فیزیکی وکاربری پروژه ،از مواد و مصالح زیر جهت پوشش و ایزولاسیون سقف آن مجموعه می توان استفاده کرد.

مرحله دوم پاک سازی سطح مورد نظر پیش از اجرای عایق پلیمری است : با در نظر گرفتن زنگ زدگی سطح که از ورق گالوانیزه یا سندویچ پنل استفاده شده است ،یا سقف هایی که ایزوگام یا قیر گونی های سنتی بکار برده اند ،ابتدا با شوینده مخصوص این شرکت سطح را خیس داده سپس با واتر جت با فشار 300بار شست وشو داده می شود، که این عمر موجب عدم رشد پوسیدگی بعد از عایق کاری در زیر عایق پلیمری می گردد.سطح ایرانیت ها فقط با واتر جت با فشار 300بار شست و شو داده می شود که این فشار آلودگی وکثیفی ها و چربی های موجود در سقف را از عمق شست وشو داده و کاملا تمیز می گردد.سطح سقف های سیمانی و بتنی نیاز به شست و شو ندارد و رفع گرد و غبار کفایت می کند .

 

 

مرحله سوم اعمال پرایمر مخصوص زیر کارعایق پلیمری است : به منظور استحکام بخشی سطحی و چسبندگی عایق پلیمری ،با توجه به سطح مورد نظر و در صورت نیاز ، لازم است که ابتدا پرایمرعایق رطوبتی پلیمری همرنگ ،توسط دستگاه پاششی ایرلس یا غلطک بر روی سطح اعمال گردد.

 

تماستماس جهت مشاوره رایگان

 

مرحله چهارم پر کردن اورلبهای طولی و عرضی در سقف وسرپیچها ،آبروها وهمچنین پوسیدگی های موجود در کار است : پس از شست وشو و اعمال پرایمر پلیمری با توجه به جنس سطح ،سقف های از جنس گالوانیزه می بایست جاهایی که لق و پرچ ها از یکدیگر جدا شده اند پرچکاری گردند. سپس با توجه به جنس سطح در صورت نیاز عملیات الیاف گذاری به عرض 10 سانتی متر در اورلبهای طولی و عرضی و در آبرو ها به اندازه متناسب برش می خورد و کل سر پیچ ها با الیاف برش خورده به اندازه ی 5 سانتی متر به همراه عایق پلیمری کار می شود . این امر باعث یکپارچه شدن سطح پیش از اعمال عایق پلیمری و منجر به عدم نفوذ آب ،خاک وهدر رفتن سرما و گرما می شود.

 

 

مرحله پنجم پاشش عایق رطوبتی وحرارتی پلیمری نانو ویستا با دستگاه ایرلس است : پاشش عایق رطوبتی پلیمری توسط دستگاه ایرلس در دو مرحله صورت می گیرد .

 ایای استفاده از این دستگاه در اجرای عایق پلیمری : این دستگاه دارای شیلنگ به طول 15 متر و قابل افزایش تا 30متر می باشد .از آنجایی که عایق رطوبتی پلیمری سریع خشک می شود .بایستی از دستگاه های پاششی بدون استفاده از هوا (ایرلس) استفاده شود که قبل از خشک شدن به سطح برسد .

 

مرحله آخر بازرسی نهایی اجراءشده عایق رطوبتی پلیمری و رفع عیوب احتمالی و تحویل پروژه است .

تماستماس سریع جهت مشاوره رایگان