عایق رطوبتی

رنگ استخری

 

در این مقاله قصد داریم راجب رنگ های مخصوص استخرشرکت ویستا که براساس نانو پلیمر ها ساخته شده اند و همزمان به عنوان آب بندوعایق استخر و هم به عنوان رنگ استخری کاربرد دارد مطالب مفیدی را ارائه دهیم .

 

 

استفاده از رنگ استخری به عنوان پوشش دكوراتیو استخر امری عمومی و اقتصادی ترین روش آب بندی استخر میباشد . رنگ های استخری ویستا بر پایه پلیمر های مقاوم و رزین آب بندی ساخته شده اند که یکی از ویژگی های آن، خشک شدن سریع این رنگ استخری است .

این رنگ های استخری غالبا به گونه ای فرموله شده اند که دارای قدرت چسبندگی بالایی هستند واز مقاومت مناسبی در برابر ضربه ،سایش برخوردارند و به راحتی بر روی بتن ،سیمان ،آجر و... اعمال می شوند. رنگ های استخری شرکت ویستا به سبب اینکه از مواد نانو پلیمری ساخته شده اند بسیار منعطف هستند وحالت الاستیک دارند و همین امر باعث می شود که رنگ استخری عمر بالایی داشته باشد دچار ترک و شکستگی و پوسته نشود .

شرکت ویستا کالر رنگ استخری خود را در دو نوع : بر پایه حلالی و بر پایه آب تولید می کند . در تولید رنگ های استخری پایه حلالی از رزین های وارداتی با کیفیت فوق العاده بالا استفاده می شود که از نظر ماندگاری از عمر زیادی بر خوردار هستند .

 

ویژگی های رنگ استخری نانو :

1. پوشش رنگی بسیار بالا و مقاوم

2. خشک شدن سریع رنگ با پروسه زمانی کوتاه مدت

3. مقاومت بالا در برابر محیط های قلیایی و بتنی وسیمانی

4. این رنگ های استخری به دلیل ساخته شدن از مواد پلیمری و نانو ضد جلبک و ضد قارچ و کپک هستند و به هیچ عنوان در استخر ایجاد جلبک نمی کنند.

5. رنگ استخری شرکت ویستا در برابراشعه ماورابنفش و نور خورشید مقاومت کامل دارد.

6. عایق بندی استخر و اب بند کردن آن و ماندگاری بالا در محیط های آبی ومرطوب

7. قابل استفاده بر روی اتصالات فلزی

8. هیچگونه الودگی ایجاد نمیکنند و برای محیط زیست هیچ گونه آسیبی ندارند .

 

موارد مصرف رنگ استخری :

1. از رنگ استخری پایه آب برای رنگ کردن مخازن آب شرب استفاده می شود

2. برای رنگ کردن آب نماهای شهری ،استخر ها ،جکوزی ،سقف مخازن بخار

3. رنگ آمیزی دریاچه های مصنوعی 4. رنگ آمیزی استخر های خانگی و ویلایی

5. جهت ایزولاسیون و عایق لوله های آهنی شناور در آب

6. رنگ آمیزی استخر های کشاورزی و حوضچه های پرورش ماهی و میگو

7. رنگ آمیزی ستون های مستقر در آب

 

تماستماس سریع جهت مشاوره

 

نکات و روش اعمال رنگ استخری :

پیش از اعمال رنگ استخری باید زیر سازی مناسب را برای دستیابی به نتیجه مناسب انجام دهیم . سطح مورد نظر را با استفاده از واتر جت و شویبنده های اسیدی مخصوص شست و شو می دهیم تا هر گونه چربی ،گرد غبار موجود در سطح از بین برود در صورتی که زیر کار از قبل رنگ باشد باید بقایای رنگ قبلی را با استفاده از سمباده کاملا تمیز کنیم تا پوسته های موجود بر روی سطح کار از بین برود. در صورت وجود ترک بر روی کار باید آن را رفع کنیم . در صورت وجود گرد و خاک بر روی کار خاصیت چسبندگی رنگ کاهش پیدا می کند و پس از مدتی باعث ایجاد ترک وپوسته می شود .

قبل از اجرای رنگ باید مطمئن شویم زیر کار کاملا خشک است وسطح کار فاقد رطوبت است . اجرای رنگ استخری به دلیل خشک شدن سریع آن بسیار آسان است و در صورتی که دچار مشکل شود به راحتی و در زمان کوتاه می توان محل خرابی را ترمیم کرد .

هنگام اعمال رنگ استخری توجه به دمای محیط اهمیت بسیار زیادی دارد ،باید توجه کنیم که دمای محیط حداقل ۳ درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود.

 

درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی باید بین ۴۰-5 درجه سانتی گراد باشد. رنگ استخری را پیش از اعمال باید با استفاده از همزن تبدیل به محلول رقیق و یکدست کنیم .

و سپس رنگ استخری را توسط دستگاه ایرلس بر روی سطح کار اعمال کنیم . همچنین برای زدن رنگ استخری می توانیم از غلتک نیز استفاده کنیم.

تماستماس سریع جهت مشاوره رایگان