عایق رطوبتی

الیاف فایبرگلاس چیست؟

الیاف فایبرگلاس 

عنوان محبوب آن به پلاستیک تقویت شده با الیاف است ، اما همانطور که از نام آن پیداست ، برای ساخت آن ،ماده ای قوی از جنس فیبر و پلاستیک استفاده شده است. علاوه بر این ، از فیبر کربن ، پارچه ، شیشه غیر بافته ، بامبو و الیاف شاهدانه برای ساخت فایبرگلاس استفاده شده است.

بنابراین ، ماده دارای ویژگی های موادی است که برای ساخت آن ، استفاده می شود. به طور نمونه فیبر کربن یک ماده کامپوزیت است. در ابتدا ، این فیبر در ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم برای ایجاد کلاه ایمنی مورد استفاده قرار گرفت. پس از بازگشت از جنگ ، افراد یا GI ها شروع به آزمایش با آن کردند. آنها قایق ها ، قلاب های قایق ، قطعات بدنه خودرو و قایقهای بادبانی ایجاد کردند. از فایبر گلاس در ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفت و بدنه های قایق و بدنه خودرو که در دهه 50 و 60 ساخته شده اند ، اگر از این فیبر استفاده کرده باشند، ، تخریب آن به آسانی ممکن نیست.

کاربردهای فایبرگلاس چیست؟
از فایبرگلاس به دلیل توانایی مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی ، خوردگی و لغزش استفاده های بی شماری می شود. بیشتر از آن در صنعت های زیرین استفاده می شود.
صنعت آب آشامیدنی: این ماده در صنعت تولید آب بطری در خط بطری استفاده می شود تا بطری ها از خوردگی و لغزش جلوگیری شود.
الکترونیک: در موارد الکترونیکی از آنها برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی استفاده می شود.
اتومبیل: در ساخت اتومبیل های مختلف برای ایجاد بدنه آنها استفاده می شود زیرا آنها سفت و مقاوم در برابر زنگ زدگی هستند.
نواحی مرطوب: فایبرگلاس دارای سطح رنده است. بنابراین در مناطق مرطوب و سطوح مرطوب استفاده می شود تا باعث ضد لغزش آنها شود و از خوردگی در امان بماند. به همین دلیل در اسکله ها استفاده می شود.
ساخت پالپ: این ماده به دلیل خاصیت ضد لغزش ، در ساخت خمیر کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد.
شستشوی اتومبیل: به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن آن ، در شستن اتومبیل ها استفاده می شود که باعث می شد تا بدنه آنها روشن تر شود.
صنعت ساختمان: به دلیل خاصیت ضد زنگ زدگی ، مقاومت تنشی و دمایی بالا، آن را به صورت الیاف تهیه کرده و در بخش ایسولاسیون ساختمان برای عایق بندی پشت بام، سرویس بهداشتی، سالن ها و استخر ها  به همراه عایق رطوبتی پلیمری یا عایق پایه سیمانی استفاده می شود.


بنابراین این چند مزیت و جزئیات اساسی شیشه فایبرگلاس است که می توانید در بخش های مختلف صنعتی از آن استفاده کنید.عکسهای آیفن 2 624

تماستماس سریع جهت مشاوره رایگان