در این مقاله قصد داریم راجب رنگ‌ مخصوص استخر شرکت ویستا که براساس نانو پلیمرها ساخته شده‌اند و همزمان به عنوان آب بندی عایق استخر و هم به عنوان رنگ استخری کاربرد دارد مطالب مفیدی را ارائه دهیم.

استفاده از رنگ استخری به عنوان پوشش دكوراتیو استخر امری عمومی و اقتصادی‌ترین روش آب بندی استخر می‌باشد. رنگ‌های استخری ویستا بر پایه پلیمر‌های مقاوم و رزین آب بندی ساخته شده‌اند که یکی از ویژگی‌های آن، خشک شدن سریع این رنگ استخری است.

این رنگ‌های استخری غالباً به گونه‌ای فرموله شده‌اند که دارای قدرت چسبندگی بالایی هستند و از مقاومت مناسبی در برابر ضربه، سایش برخوردارند و به راحتی بر روی بتن، سیمان، آجر و… اعمال می‌شوند. رنگ‌های استخری شرکت ویستا به سبب اینکه از مواد نانو پلیمری ساخته شده اند بسیار منعطف هستند و حالت الاستیک دارند. همین امر باعث می‌شود که رنگ استخری عمر بالایی داشته باشد دچار ترک و شکستگی و پوسته نشود.

شرکت ویستا کالر رنگ استخری خود را در دو نوع: بر پایه حلالی و بر پایه آب تولید می‌کند. در تولید رنگ‌های استخری پایه حلالی از رزین‌های وارداتی با کیفیت فوق العاده بالا استفاده می‌شود که از نظر ماندگاری از عمر زیادی بر خوردار هستند.

تماس سریع برای مشاوره رایگان

ویژگی‌های رنگ استخری نانو :

 1. پوشش رنگی بسیار بالا و مقاوم
 2. خشک شدن سریع رنگ با پروسه زمانی کوتاه مدت
 3. مقاومت بالا در برابر محیط‌های قلیایی، بتنی و سیمانی
 4. این رنگ‌های استخری به دلیل ساخته شدن از مواد پلیمری نانو، ضد جلبک، ضد قارچ و کپک هستند و به هیچ عنوان در استخر ایجاد جلبک نمی‌کنند.
 5. رنگ استخری شرکت ویستا در برابر اشعه ماورابنفش و نور خورشید مقاومت کامل دارد.
 6.  عایق بندی استخر و آب بند کردن آن
 7. ماندگاری بالا در محیط‌های آبی و مرطوب
 8. قابل استفاده بر روی اتصالات فلزی
 9. هیچگونه الودگی ایجاد نمی‌کنند و برای محیط زیست هیچ گونه آسیبی ندارند.

موارد مصرف رنگ استخری :

 1. از رنگ استخری پایه آب برای رنگ کردن مخازن آب شرب استفاده می‌شود.
 2. برای رنگ کردن آب نماهای شهری، استخرها، جکوزی و سقف مخازن بخار
 3. رنگ آمیزی دریاچه‌های مصنوعی
 4. رنگ آمیزی استخرهای خانگی و ویلایی
 5. جهت ایزولاسیون و عایق لوله‌های آهنی شناور در آب
 6. رنگ آمیزی استخر‌های کشاورزی، حوضچه‌های پرورش ماهی و میگو
 7. رنگ آمیزی ستون‌های مستقر در آب

نکات و روش اعمال رنگ استخری :

پیش از اعمال رنگ استخری باید زیرسازی مناسب را برای دستیابی به نتیجه مناسب انجام دهیم. سطح مورد نظر را با استفاده از واترجت و شوینده‌های اسیدی مخصوص شست و شو می‌دهیم تا هر گونه چربی، گرد و غبار موجود در سطح از بین برود در صورتی که زیر کار از قبل رنگ باشد باید بقایای رنگ قبلی را با استفاده از سمباده کاملاً تمیز کنیم تا پوسته‌های موجود بر روی سطح کار از بین برود. در صورت وجود ترک بر روی کار باید آن را رفع کنیم. در صورت وجود گرد و خاک بر روی کار خاصیت چسبندگی رنگ کاهش پیدا می‌کند و پس از مدتی باعث ایجاد ترک و پوسته می‌شود.

قبل از اجرای رنگ باید مطمئن شویم زیر کار کاملاً خشک است و سطح کار فاقد رطوبت است. اجرای رنگ استخری به دلیل خشک شدن سریع آن بسیار آسان است و در صورتی که دچار مشکل شود به راحتی و در زمان کوتاه می‌توان محل خرابی را ترمیم کرد.

هنگام اعمال رنگ استخری توجه به دمای محیط اهمیت بسیار زیادی دارد، باید توجه کنیم که دمای محیط حداقل ۳ درجه سانتی‌گراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود.

درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی باید بین ۴۰ – ۵ درجه سانتی‌گراد باشد. رنگ استخری را پیش از اعمال باید با استفاده از همزن تبدیل به محلول رقیق و یکدست کنیم. سپس رنگ استخری را توسط دستگاه ایرلس بر روی سطح کار اعمال کنیم. همچنین برای زدن رنگ استخری می‌توانیم از غلتک نیز استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *