در این مقاله نسبتا کوتاه سعی شده است گذری بر چرایی بوجود آمدن عایق های رطوبتی پلیمری داشته باشیم و سپس به مشکلات عایق های سنتی پرداخته شده است و در نهایت به ویژگی‌های عایق های مدرن پرداخته شده است. ادامه مطلب را از دست ندهید.

تماس سریع برای مشاوره رایگان

تاریخچه استفاده از عایق

تاریخ استفاده از عایق به طور کلی بر میگردد به وقتی که انسان نیاز دید تا سرپناهی برای خود داشته باشد. یکی از مکان‌هایی که انسان‌های اولیه برای در امان ماندن از گرما، سرما، باران و برف در آن زمان استفاده می‌کردند و عایق مناسبی برای این موارد به شمار میرفت غار بود!

از آنجایی که غارها قابلیت شخصی سازی نداشتند و انسان نمی‌توانست به سلیقه خود آن را درست کند انسان‌ها رو به ساختن سرپناهی با توجه به سلیقه و نیازهای خود پرداختند که مانند غار مسقف باشد و در ضمن در مقابل موارد ذکر شده مانند باران و برف ایمن باشد.

به همین سبب از منابع موجود در طبیعت کمک گرفته و خانه‌هایی با برگ و چوب ساختند. که به نوعی اولین عایق‌ها به شمار میرفتند. در مرحله بعد با استفاده از کاهگل برای عایق بندی منازل خود استفاده کردند که در آن زمان انقلابی در عرصه عایق کاری منازل به شمار می‌رفت و سالیانی دراز مورد استفاده قرار میگرفت.

خانه عایق سنتی

سپس با پیشرفت‌هایی که در سده‌های اخیر به وجود آمد استفاده از قیر و بعد از آن قیرگونی و ایزوگام متداول گردید که البته کماکان ایزوگام و قیرگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما به سبب مشکلاتی که عایق های ایزوگام دارند که در این مقاله زیر می‌توانید آن را مطالعه نمایید، مهندسین به تکنولوژی عایق های رطوبتی پلیمری روی آوردند.

با توجه به معایبی که عایق های سنتی داشت و در بالا ذکر شد، مهندسین با توجه به نیاز بوجود آمده بر آن شدند که عایقی درست کنند که در عین سبک بودن، مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالاتری داشته باشد.

ویژگی های عایق رطوبتی پلیمری

  • تحمل انقباض و انبساط سازه
  • اجرای سرد و بی‌خطر
  • عدم آتش‌سوزی آن به جهت پایه آب بودن
  • وزن سبک و لایه نازک (اصلاح گروه)
  • عدم نیاز به توری یا مش جهت چسباندن کاشی‌ و سرامیک
  • تحمل بسیار بالای فشار آب در مخازن و استخر ها
  • رفع پوسیدگی ورق‌های اورگانیزه و عدم نیاز به تعویض ورق
polymer insulation display

غلظت عایق رطوبتی پلیمری ویستا

تست عایق رطوبتی پلیمری

تست آب واقعی عایق رطوبتی ویستا در ظرف لابراتوآر

نیاز امروز صنایع ساختمانی

در صنعت روز ساختمان سازی کاملاً نیاز به ویژگی های بالا احساس می‌شود. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، عایق‌های رطوبتی پلیمری جدید، مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و قلیایی دارند و به همین دلیل از جمیع جهات به عنوان بهترین عایق حال حاضر در جهان به حساب می‌آید.

ویدیو اجرای عایق رطوبتی پلیمری توسط ویستاکالر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *