در این مقاله سعی داریم برای شما در مورد عایق رطوبتی پلیمری صحبت کنیم و از ویژگی های این عایق ساختمانی با شما بگوییم. عایق رطوبتی پلیمری دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که این عایق را در بین عایق های دیگر متمایز و منحصر بفرد نموده است.

 

از جمله فواید و مزایای این نوع عایق رطوبتی نفوذ ناپذیر کردن این ساختمان و آب بندی کردن ساختمان در مقابله نم و رطوبت می باشد. نفوذ ناپذیری این عایق بسیار نقش پررنگی در ویژگی ها و فواید این عایق ایفا می کند.

 

یکی از دلایلی که باعث ایجاد خسارت به ساختمان و کاهش عمر مفید آن می شود نم و رطوبت است. به همین منظور عایق کاری ساختمان در برابر رطوبت امری ضروری می باشد. عایق کاری به معنای ایجاد یک پوشش محافظ برای پشت بام, دیوار, کف, تاسیسات, لوله ها و … در برابر نفوذ آب و رطوبت است.

 

{NM_PS_CF}nmps_cf_title=”تماس جهت مشاوره رایگان”nmps_cf_image=”/images/project/media.png”nmps_cf_class=”custome_class”{/NM_PS_CF}

 

رطوبت از طریق خاک و یا به دلیل بارندگی ناشی می شود و ممکن است از طریق بدنه یا سطح دیوار و یا زمین و پی جذب ساختمان شود. عایق پلیمری نانو جایگزین مناسب ،عایق های سنتی در صنعت ساختمانی می باشد . این عایق در همه قسمت های ساختمان مانند استخر، پشت بام و سقف ساختمان ها ،دیوارها ی داخلی و خارجی ، آشپزخانه، و سرویس های بهداشتی و لایه های زیرین ساختمان قابلیت استفاده دارد.

 

همچنین از مزیت‌های این عایق ساختمانی این است که بر روی هر نوع لایه ایی با هر جنسی می‌تواند قرار بگیرد و یا به بیانی نصب شود این لایه اگر از جنس سیمان، گچ ، موزاییک، آسفالت و یا فلز هم که باشد به راحتی بر روی این نوع از پوشش ها نصب می شود این عایق از مواد پلیمری ساخته شده است و مقاومت آن نسبت به سایر عایق های رطوبتی بالاتر است.

 

کاربرد عایق پلیمری

 

استفاده از این نوع عایق هیچ نوع آلودگی در محیط زسیت ایجاد نمی کند. اجرای عایق پلیمری نیازی به حرارت ندارد و با پخش کردن یا پاشش آن بر روی سطوح اجرا می شود. از مزایای این عایق این است که: می توان گوشه و کنار کنج ها را به صورت یکنواخت پوشش داد. این عایق قابلیت چسبندگی به انواع سطوح را دارد. عایق رطوبتی ضد اشتعال است.

 

این عایق آسیب های فیزیکی و یا هر نوع آلودگی ایجاد نمی کند. عایق پلیمری قابلیت رنگ پذیری دارد. سبک بودن ویکپارچه بودن عایق پلیمری عایق رطوبتی پلیمری نانو طول عمر بالای ۳۰سال عمده ترین مزایای استفاده از عایق پلیمری در سقف های فلزی شیب دار است ،عایق های سنتی باعث پوسیدگی از بین رفتن این نوع سقف ها می شود.و پیشنهاد ما برای کارفرمایان ومشتریان عزیز استفاده از این عایق های پلیمری است.

 

کاربرد عایق پلیمری

 

استفاده عایق رطوبتی پلیمری در صنعت البته لازم به ذکر است که عایق رطوبتی پلیمری در صنعت نیز مورد استفاده می باشد این عایق برای پوشش پل‌ها در ساختمان‌ها و همچنین در جاده سازی و پروژه های عمرانی نیز استفاده می شود همچنین برای عایق کردن دیواره های تونل ها در برابر نم و رطوبت نیز از این عایق استفاده می شود و همچنین برای عایق کردن مخازن فلزی در صنعت عایق رطوبتی پلیمری استفاده میشود، و از مهمترین نقش های عایق رطوبتی عایق کردن دکل های برق و جعبه های حاوی مدارهای برقی و تابلو های برق می باشد.

 

لوله های آب و آشامیدنی که در زیر زمین قرار دارند با استفاده از عایق رطوبتی پلیمری در برابر عوامل محیطی مقاوم می شود زیرا لوله هایی که در زیر سطح زمین قرار دارد علاوه بر نم و روطوبت عوامل محیطی و موجودات موذی برای لایه های این لوله ها تهدید حساب می شود و این نوع عایق یک انتخاب کاملا مناسب در صنعت آب و فاضلاب به حساب می آید.

 

یکی از مهمترین قسمت ها در صنعت ساختمان سازی پایه برج ها و ساختمان ها می باشد که به صورت فلزی می باشد و البته که این نوع پایه و یا زیر ساخت برج ها و ساختمان ها باید عایق شود که بهترین انتخاب برای این موضوع عایق رطوبتی پلیمری خواهد بود. یکی از ویژگی های مهم این نوع عایق رطوبتی این می باشد که عناصر و ترکیبات تشکیل دهنده این عایق رطوبتی ساختمان آتش زا نیستند و در مواردی که ساختمان شامل دچار آتش سوزی شود این نوع بر افزودن و افزایش آتش ساختمان شما هیچگونه تأثیری نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *