آب‌بندی استخر اصلی‌ترین کار بعد پایان کار ساخت استخر و قبل از آب ریختن درون استخراست. تجربه نشان داده آب‌بندی نکردن استخر علاوه بر نگه نداشتن آب درون استخر آسیب جدی به مصالح استخر، نشت آب به پی سازه، ترک و پوسیدگی سیمان و … خواهد داشت.

 

بهترین روش عایق بندی استخر استفاده از عایق پایه سیمانی می‌باشد که آب بندی استخر را حداقل برای 20 سال و حداکثر 50 سال تضمین می‌کند.

عایق پایه سیمانی ویستا در دو نوع تک جزئی و دوجزئی قابل‌ارائه است که این محصولات تحت فناوری نانو بوده و با بهترین فرمولاسیون واکر آلمان ساخته‌شده‌اند.

این استخر با متراژ 30 مترمربع واقع در شهر اراک است که برای آب‌بندی آن از عایق پایه سیمانی با الیاف فایبرگلاس استفاده‌شده است. استفاده از الیاف فایبرگلاس در این روش آب‌بندی باعث مسلح شدن سطح می‌شود.

 

 

عايق پايه سيمانى بهترين روش آب‌بندی استخرهای سيمانی است.

 

مراحل اجرا پروژه:

در اين پروژه ابتدا تمام سطح از هرگونه كثيفى و غبار پاك گرديد. پس از خشك شدن كامل سطح به ترميم ترک‌ها و نقاط سست زير كار پرداخته شد. عايق پايه سيمانى ويستا با الياف فايبرگلاس در دو مرحله انجام شد.

از ویژگی‌های عايق پايه سيمانى می‌توانیم به آب‌بندی فوق‌العاده بالا، ضد جلبك، ضدخزه، مقاومت شيميايي و فيزيكي بالا در برابر ضربه و مواد شيميايي، اجراي آسان، رنگ‌بندی متنوع و … اشاره كرد. عايق پايه سيماني تمامی ویژگی‌های لازم براي آب‌بندی كامل و طول عمر بالا را دارد.

 

بعد از آب‌بندی استخر با عايق پايه سيمانى با استفاده رنگ استخری ويستا با خاصيت ضد آب در رنگ فوق‌العاده زيباى آبى بر روي عايق پايه سيماني در ٢ مرحله اجراشده است.

لازم به ذكر است براى استخرهایی كه زیرسازی مناسب داشته رنگ استخرى به‌تنهایی باعث آب‌بندی كامل استخر می‌شود و نياز به عايق رطوبتى نیست.

 

در پايان بعد از خشك شدن عمقى رنگ استخرى تست آب نهايى از عایق‌کاری استخر گرفته می‌شود.

بازنشر