unnamed file

در این پروژه ویلایی به مساحت 500 متر مربع واقع در شهر سی سنگان می باشد که شرکت ویستا کالر خدمات مربوط به زیبا سازی نمای ساختمان ، از جمله آب بندی نمای

آجری به وسیله عایق رطوبتی شفاف(بی رنگ) و رنگ آمیز نمای سیمانی ساختمان را انجام داد .

از جمله ایرادات کار می توانیم به قسمت های آجر های تزئینی نما ساختمان اشاره کنیم که پس از بارش باران ،رطوبت به داخل آن ها نفوذ کرده و باعث شوره زدگی و سفید شدن آجر های نسوز نما گردیده بود. نمای سیمانی سفید ساختمان نیز به واسطه شرایط جوی شهر های شمالی و قرار گیری در معرض مستقیم بارش باران دچار طبله شدن گردیده و بر روی ساختمان ترک های کوچک و بزرگبه وجود امده بود.
پیشنهاد ویستا کالر برای رفع مشکلات نمای این ویلا استفاده از عایق بی رنگ برای آجر های نسوز نما و استفاده از رنگ نما مخصوص شمال کشور برای دیوار باران گیر سیمانی بود. عایق شفاف ویستا علاوه بر جلاء و افزایش زیبایی نمای بیرونی ساختمان باعث آب بندی آجرها و بخش های داخلی نیز می گرددو برای قسمت های سیمانی نما نیز از ترکیبات رنگ نما فول الاسیک و عایق رطوبتی ویستا کالراستفاده شد که علاوه بر خاصیت کشسانی فوق العاده بالای محصول موجب آب بندی دیوار در معرض بارش باران نیز می گردد.
مراحل انجام کار تیم آموزش دیده ویستا کالر در این پروژه بدین شرح می باشد:
ابتدا قسمت های تبله کرده رنگ و سست نما را تخریب کرده،سپس شوره زدگی های بر روی آجر های نما را پاکسازی میکنیم . با استفاده از دستگاه واتر جت صنعتی تمام سطح را شستشو می دهیم. پس از خشک شدن نمای ساختمان به ترمیم و بتونه کاری ترک ها و درز های نمای سیمانی و بند کشی آجر های ساختمان پرداختیم . بعد از هموار سازی کامل سطح با استفاده از پرایمر نفوذگر سطح زیرکار را می پوشانیم و در نهایت رنگ نما و عایق رطوبتی بی رنگ را در 2 مرحله بر روی نمای ویلا اجرا گردید.

تصاویر قبل از اجرا

vila2 vila3

 

تصویر بعد از اجرا

vila1.1

Share