4.4

شرکت پالایش نفت لاوان از سال 1355 زیر نظر پالایشگاه شیراز ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. با توجه به عمر طولانی سازه این ساندویچ پنل ها دچار پوسیدگی شده و موجب آب دهی به داخل سازه می گردید. شرکت نفت لاوان

با بررسی این موضوع محل های نشت آب را با ایزوگام کاری آب بند نمود.

به دلیل عدم کیفیت مناسب ایزوگام، پس از مدت کوتاهی ورق های ایزوگام بلند شده، آب و رطوبت به زیر آن نفوذ کرده و موجب نشست و آب دهی به قسمت های زیرین می شود.
در پروژه شرکت پالایش نفت لاوان واقع در جزیره لاوان عایق رطوبتی مخصوص ساندویچ پنل ویستا کالر را در متراز5800 متر مربع اجرا گردید.
مراحل اجرایی عایق رطوبتی مخصوص ساندویچ پنل بدین شرح می باشد ;
تیم ویستا کالر ابتدا به رنگ زدایی و رفع پوسیدگی های سطح ساندویچ پنل پرداخته و سطح را از بخش های سست عاری می سازد. با استفاده از دستگاه واتر جت صنعتی تمام سطح را شستشو و از هرگونه گرد و غبار، کثیفی و چربی تمیز کرده. در قسمت های پوسیده و زنگ زده عایق رطوبتی مخصوص پوسیدگی اعمال گردید سپس یک لایه عایق به همراه الیاف فایبر گلاس بر روی اورلب ها و نقاط پوسیده اجرا شد و سپس عایق رطوبتی در دو مرحله بر روی سطح ساندویچ پنل پاشش گردید و در نهایت پس از خشک شدن عمقی کار تست آب پایانی از عایق رطوبتی گرفته می شود. در پایان در صورت ایجاد هرگونه مشکل و یا نشست آب مجدد تا 10 سال آینده شرکت ویستا کالر ضمانت نامه محصولی و اجرایی به پالایشگاه نفت لاوان ارائه نموده است.

تصاویر قبل از اجرا عایق رطوبتی

1.1 2.2 3.3 4.4 1

 

تصاویر بعد از اجرا عایق رطوبتی

1.1 1 2.2 1 3.3 1 4.4 2

Share