IMG 9094

شهر کرمان از جمله شهرهای باستانی ایران است که بافت سنتی آن از دیرباز توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی کشور را به خود جلب کرده است.

وجود ساختمان و هتل ها با بافت های سنتی در این شهر از جمله زیبایی های آرامش بخش این شهر است. از طرفی به دلیل آب و هوای بسیار گرم کرمان در تابستان و سرما شدید درزمستان، همیشه نحوه ایزولاسیون این ساختمان ها در این شهراز دغدغه های مهندسان و معماران این شهر باستانی بوده است.
این پروژه در متراژ 4 هزار متر مربع در یکی هتل های جدید با معماری سنتی شهر کرمان اجرا گردیده است. در این هتل سنتی از عایق رطوبتی پلیمری برای آب بندی پشت بام، حیاط، پله ها و تراس استفاده شده است. سطح زیرین که نیاز به آب بندی داشته از جنس سیمان بود و به دلیل مجاورت با هوا و قرارگیری زیر باران دچار ترک خوردگی شده است.

IMG 9095

 

تیم ویستا کالر ابتدا به ترمیم ترک های سیمان کف پرداخت و سپس با استفاده از الیاف فایبر گلاس در دو مرحله عایق رطوبتی را بر روی سطح اجرا کرد.

 

IMG 9094

IMG 9092

 

اصلی‌ترین دلیلی که عایق رطوبتی پلیمری مناسب‌ترین روش آب‌بندی برای ساختمان‌های قرارگرفته در این شرایط آب و هوایی است می‌توانیم به خاصیت کشسانی بالا، امکان تنفس لایه‌های زیرین، رفلکس نور در تابستان برای جلوگیری از بالا رفتن دمای ساختمان، جلوگیری از خروج گرما و نفوذ سرما در سرما، زیبایی ظاهر، امکان اجرا در زیر مصالح ساختمانی و … اشاره کرد.
استفاده از الیاف فایبرگلاس در این روش آب بندی باعث مصلح شدن سطح می شود.

 

Share