شهر کرمان از جمله شهرهای باستانی ایران است که بافت سنتی آن از دیرباز توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی کشور را به خود جلب کرده است.

وجود ساختمان و هتل ها با بافت های سنتی در این شهر از جمله زیبایی های آرامش بخش این شهر است. از طرفی به دلیل آب و هوای بسیار گرم کرمان در تابستان و سرما شدید درزمستان، همیشه نحوه ایزولاسیون این ساختمان ها در این شهراز دغدغه های مهندسان و معماران این شهر باستانی بوده است.
این پروژه در متراژ 4 هزار متر مربع در یکی هتل های جدید با معماری سنتی شهر کرمان اجرا گردیده است. در این هتل سنتی از عایق رطوبتی پلیمری برای آب بندی پشت بام، حیاط، پله ها و تراس استفاده شده است. سطح زیرین که نیاز به آب بندی داشته از جنس سیمان بود و به دلیل مجاورت با هوا و قرارگیری زیر باران دچار ترک خوردگی شده است.

 

تیم ویستا کالر ابتدا به ترمیم ترک های سیمان کف پرداخت و سپس با استفاده از الیاف فایبر گلاس در دو مرحله عایق رطوبتی را بر روی سطح اجرا کرد.

 

 

اصلی‌ترین دلیلی که عایق رطوبتی پلیمری مناسب‌ترین روش آب‌بندی برای ساختمان‌های قرارگرفته در این شرایط آب و هوایی است می‌توانیم به خاصیت کشسانی بالا، امکان تنفس لایه‌های زیرین، رفلکس نور در تابستان برای جلوگیری از بالا رفتن دمای ساختمان، جلوگیری از خروج گرما و نفوذ سرما در سرما، زیبایی ظاهر، امکان اجرا در زیر مصالح ساختمانی و … اشاره کرد.
استفاده از الیاف فایبرگلاس در این روش آب بندی باعث مصلح شدن سطح می شود.

 

بازنشر