048

سقف گالري پارك و موزه‌ي مينياتور واقع در خيابان كرمان جنوبي در تهران در متراژ 1800متر مربع و از جنس سنگ تراورتن بوده به جهت ايزولاسيون غير اصولي و سنتي در زيركار، شركت عمران مناطق شهرداري تهران از شركت آرياناتجارت ويستا جهت اجرای عایق رطوبتی دعوت به همكاري نمود.

شركت آريانا تجارت ويستا به جهت اهميت موضوع، در مراحل كارشناسي پيشنهاد استفاده از عايق شفاف ويستا را داد، استفاده از عايق شفاف مانع از جمع آوري سنگ هاي قيمتي تراورتن و متحمل شدن خسارات گزاف به كارفرمايان گرديد. به گونه اي كه كادر اجرائي مجرب ويستا با واترجت قوي 300 بار ابتدا اقدام به تميز نمودن كليه بندها و سطوح در تماس خاك نمود، سپس درزهاي ترك خورده ترميم و درنهايت پاشش 2 تا 3 مرحله ي عايق شفاف در سطح صورت پذيرفت و پس از 72 ساعت تست غرق آبي تحويل كارفرما گرديد.

 

عايق شفاف ويستا متشکل ازترکیبات مخصوص و حلّال می باشد. بعد از نصب این عایق بر روی سطوح، آب از ترکیب آن تبخیر گشته و یك لایه (فیلم) آبند بر روی سطوح تشکیل می گردد. عایق فوق بی رنگ بوده و دارای خاصیت الاستیکی است.

ویژگی ها و موارد مصرف عايق شفاف ويستا:

عایق شفاف قابل استفاده بر روی کلیه سطوح بتنی، دیوارها، نمای آجری سوله ها، تراس و بالکن ها، موزائیک ها، سطوح گچی و … می باشد.
– آماده مصرف است. سریع خشک می شود.
– الاستیک است. می توان این محصول را با ملات هایی که برای درزکشی استفاده می شود، استفاده كرد
– می توان بر روی عایق های حرارتی (الیاف های سرامیکی، آزبست و پشم سنگ) این محصول را جهت مراقبت از تماس با رطوبت اجرا نمود.
– تحمل دمائی 40 درجه سانتی گراد زیر صفر تا 120 درجه سانتی گراد بالای صفر.
– مانع از ایجاد خوردگی بر روی تجهیزات فلزی بکار رفته در سطوح مذکور می شود.
– اسیدها و بازها و نمک ها بر روی آن بی تاثیر هستند.
– قابل استفاده بر روی سطوح قبل از رنگ زدن.
– قابل استفاده بر روی سطوحی که در تماس مستقیم با آب هستند مثل تراس ها و بالکن ها،حمام ،دستشويي و درب سرويس هاي بهداشتي و…
مانع تشکیل قارچ ها و کپک ها می شود و از تشکیل محیط مناسب برای رشد میکروارگانیسم ها و جلبک ها که در اثر وجود رطوبت می باشد،
جلوگیری می نماید.
– از نم کشیدن دیوارها جلوگیری می کند و قادر به حفظ گرما می باشد. ( زیرا تنها نفوذ 5% رطوبت به داخل باعث کاهش 30 % از کارائی عایق های حرارتی می شود.)

در قسمت زیر تصاویری از این پروژه را مشاهده می نمایید.

001 2 003 3 007 009 010 036 048 051

Share